İyi Pazarlar

İyi Pazarlar

İyi Pazarlar projemiz ile sağlıklı beslenmenin günümüz şartlarında öneminin daha da arttığı fakat bir o kadar da zorlaştığı bir dönemde kaliteli ve sağlıklı bir yaşam sürdürme hakkında kamuoyunu bilinçlendirmeyi amaçlıyoruz. Projeyle özellikle çocukluk döneminin gelişim ve zihinsel faaliyetler açısından kritik önem taşıdığı bilinciyle sadece yetişkinlerin değil, gelişme çağındaki çocukların da yeterli ve dengeli beslenme alışkanlığı geliştirmelerine katkıda bulunmayı amaçlıyoruz.

Pazarlarda alışverişe gelen halka doğru beslenmenin, yeterli miktarda taze sebze ve meyve tüketmenin, mevsimine uygun ürünleri tercih etmenin önemini aktarıyoruz.

Grubumuzun 50. kuruluş yıldönümü dolayısıyla 2016 yılında hayata geçirdiği İyi Pazarlar projemiz kapsamında bugüne değin Ege’nin 30’u aşkın geleneksel pazarına 94 ziyaret gerçekleştirdik. Bu ziyaretlerde diyetisyen sohbetleri, vücut analizleri, bilgilendirici kitap dağıtımı ve ödüllü eğlence aktiviteleri düzenledik. Pazarlarda ulaşmayı başardığımız 50.000 kişiden 6.700’ü uzman diyetisyenlerimiz ile görüşerek analiz yaptırdı. Düzenlediğimiz yarışmalarda 7.250 kişi küçük ödüller kazandı. Sağlık Bakanlığı İzmir İl Sağlık Müdürlüğü işbirliğiyle gerçekleştirdiğimiz çalışmada ise uzmanlardan sağlıklı beslenme önerisi alan 680 kişi, aile hekimi kontrolünde sağlıklı beslenme ve fiziksel aktivite önerilerine uyacağına dair “Sözüm Söz Anlaşması” imzaladı. Çocuklara yönelik hazırlanan ve İyi Pazarlar projesinin en ilgi çeken çalışmalarından biri olan “Domates, Biber, Patlıcan” kitabını tam 24.500 kişiye dağıttık.

Ne mutlu bizlere ki İyi Pazarlar projemiz 2016 yılından bu yana devam ediyor...

Batı Anadolu Grubu olarak hizmet verdiğimiz bölgede halkımıza doğrudan temas ederek yeterli ve dengeli beslenme alışkanlığı edinmelerine katkıda bulunmayı sürdüreceğiz.

Siteye Git

Fotoğraf Galerisi
Doğanlar Batıçim Aile Sağlığı Merkezi

İzmir Bornova 13 Nolu Doğanlar Batıçim Aile Sağlığı Merkezi kadrosunda 3 adet aile hekimliği uzmanı, bulunmaktadır. İzmir Bornova 13 Nolu Doğanlar Batıçim Aile Sağlığı Merkezi İzmir ilinde Tura sokak Doğanlar Batıçim Asm adresinde bulunmaktadır. Batıçim Aile Sağlığı Me...